Najdete nás na

Sponzoři a partneři


O TYGRECH

Tygr sibiřský, čili - tygr ussurijský - Panthera tigris altaica

Největší poddruh tygra a zároveň největší kočkovitá šelma světa

Dnes je tygr sibiřský v přírodě téměř vyhuben. Jeho počty se odhadují jen na cca 400 ks. Ringelovi se chovu tygrů a ostatních velkých šelem věnují od 70. let. 14 generací tygrů, převážně sibiřských. 50 mláďat odchovaných přirozeným i umělým odchovem. Sibiřské tygry mají zapsané v chovné knize, kterou vede Lipská zoo. Pro Ringelovi je zápis jejich chovu kladným ohodnocením jejich činnosti. Zápis tygrů byl proveden na základě genetických testů DNA, kdy se nejen potvrdila "čistota" chovu, ale navíc bylo zjištěno, že rodová linie tygrů u Ringelů je nositelem genu pro větší vzrůst, který byl běžný v 70. - 80. letech a dnes se již téměř nevyskytuje. Zda jsou opravdu větší než je běžné, můžete posoudit sami při návštěvě parku. 
I vy můžete podpořit chov těchto vzácných šelem návštěvou Ringellandu a příspěvkem na zvířata. Po rozpadu československých cirkusů a varieté museli Ringelovi odkoupit zvířata, s kterými jezdili jako drezéři po světě. Neměli na výběr. Pokud by svým majetkem nevykoupili životy tygrů, lvů, dikobrazů a hrocha Davídka, tak už by nežili. Ta zvířata s rozpadem státních cirkusů ztratila domov a musela by být utracena.

Nikoho nezajímalo to, jakou mají genovou hodnotu, ani to, že to jsou živé bytosti. Jen Ringelovi neopustili svou zvířecí rodinu. Víc jak 20 let se starají o svá zvířata bez jakýchkoli dotací. Zvířata jsou jejich rodina. Jejich šelmy se chovají jako rozmazlená koťata. Zdraví své lidské přátele frkáním a třením o mříže se dožadují pohlazení. Jsou v pohodě i když žijí v klecích a výbězích. Nejsou to už zvířata z přírody. Jejich domov je Ringelland. Nic jiného nepoznali a netouží ho opustit. Jsou tu doma - mají tu svou rodinu.

Rodokmeny tygrů

RINGELLAND HABRKOVICE | tel.: 728 628 118, 607 168 152
© webdesign: MCet