Najdete nás na

Sponzoři a partneři


O TYGRECH

Tygr sibiřský, čili - tygr ussurijský - Panthera tigris altaica

Největší poddruh tygra a zároveň největší kočkovitá šelma světa

Dnes je tygr sibiřský v přírodě téměř vyhuben. Jeho počty se odhadují jen na cca 400 ks. Ringelovi se zabývají chovem tygrů již 45 let. 14 generací tygrů, převážně sibiřských. 50 mláďat odchovaných přirozeným i umělým odchovem. Jejich sibiřští tygři jsou zapsaní ve světové chovné knize.
I vy můžete podpořit chov těchto vzácných šelem návštěvou Ringellandu a příspěvkem na zvířata. Po rozpadu československých cirkusů a varieté museli Ringelovi odkoupit zvířata, s kterými jezdili jako drezéři po světě. Neměli na výběr. Pokud by svým majetkem nevykoupili životy tygrů, lvů, dikobrazů a hrocha Davídka, tak už by nežili. Ta zvířata s rozpadem státních cirkusů ztratila domov a musela by být utracena.
Nikoho nezajímalo to, jakou mají genovou hodnotu, ani to, že to jsou živé bytosti. Jen Ringelovi neopustili svou zvířecí rodinu. Víc jak 20 let se starají o svá zvířata bez jakýchkoli dotací. Zvířata jsou jejich rodina. Jejich šelmy se chovají jako rozmazlená koťata. Zdraví své lidské přátele frkáním a třením o mříže se dožadují pohlazení. Jsou v pohodě i když žijí v klecích a výbězích. Nejsou to už zvířata z přírody. Jejich domov je Ringelland. Nic jiného nepoznali a netouží ho opustit. Jsou tu doma - mají tu svou rodinu.

Rodokmeny tygrů

RINGELLAND HABRKOVICE | tel.: 728 628 118, 607 168 152
© webdesign: MCet