Najdete nás na

Sponzoři a partneřiO LEVHARTECH

Panthera pardus

Tečkovaná i melanická (černá) forma

Jednoho prosincového dne roku 2015 k nám přicestovala mláďata levhartů. Byl to černý dvouměsíční sameček a o dva týdny mladší tečkovaná samička. Když jsme je pustili v jejich dočasném domově (dočasný proto, že byli v zázemí kde se jim topilo a kam za nimi kromě nových rodičů nesměl), samička Aura na vše syčela, zato sameček Titan byl hned velký kámoš a vše testoval zuby a drápky. Aurince to syčení vydrželo taky jen asi 10 minut, i když tak reaguje dosud na vše neznámé a nové.

Kdo by si myslel, že to budou roztomilá a něžná mláďátka, ten by se víc mýlit nemohl. Byli to oživlé gumy. Hned se dvounohým rodičům škrábali na záda, s přibývajícím věkem a šikovností až na hlavu. Jen co je dvounožci setřásli, ještě před dopadem na zem se otočili, hned se odrazili a s roztaženýma packama, vytaženými drápky a zubatou tlamičkou dokořán, letěli zpět. Byla to ohromná legrace. Takhle dokázali řádit 5-6 hodin denně. Naštěstí ne v kuse, ale s přestávkami na spánek, ve kterých „tatínek“ obstarával ostatní zvířata a „maminka“ byla v práci. Rodičům se množili škrábance a drobné modřinky a Titánek s Aurinkou rostli jako z vody. Aby taky ne, když denně spořádali necelé 3 kg masa a zapíjeli ho mlékem.

V dubnu 2016, kdy se stěhovali do své ubikace měl Titan cca 35 kg a Aura 25 kg. Jako každý správný levhart, Aura hned první den vylezla do koruny břízy, co mají ve výběhu. Jenže dolů to ještě neuměla, museli zasáhnout dvounožci. Tatínek vylezl za ní a sundával ji, Titan jako správný gentleman šel pomáhat taky, visel tatínkovi na noze. Při pohledu na ty dva, jak teď řádí ve výběhu, se ani nechce věřit, jak rychle vyrostli.

Pokud při Vaší návštěvě uslyšíte některého z levhartů „naříkat“, vězte že někde poblíž jsou dvounozí rodiče a dětičky se takto dožadují jejich pozornosti.

RINGELLAND HABRKOVICE | tel.: 728 628 118, 607 168 152
© webdesign: MCet